Samsun Sünnet

Samsun sünnet tedavisi, pek çok ülkede, ülkemizde de olduğu gibi hem dini hem de kültürel bir zorunluluk olarak kabul ediliyor. Sünnet, sünnet derisinin bebeğin veya çocuğun penisinden cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. Sünnetin idrar yolu enfeksiyonları gibi daha düşük hastalık riski de dahil olmak üzere çeşitli faydaları vardır. Sünnetli penis genellikle bir hafta içinde iyileşir. İslam dinine göre kesin yapılması gerektiği bildirildiği için özellikle Müslüman ülkelerde yaşayan erkek çocuklarının sünnet edildiğini söylemek de yanlış olmayacaktır. Sünnet eskiden çok fazla zor bir işlem olarak görülmediği için sünnetçi olarak tanımlanan kişiler tarafından yapılıyordu. Bugün hala uzmanlar yerine sünnetçilere işlemi yaptıranların sayısı ne yazık ki oldukça fazladır. Nitekim oldukça önemli bir cerrahi işlem olduğu için sünnet yapan doktorlar tarafından yapılması önerilir. Çocuklarını sünnet ettirmeyi düşünen ebeveynler sünnet yapan doktorlar konusunda yoğun bir araştırma yapıyor. Hangi doktorları tercih etmek gerekir, sünnet nasıl yapılıyor? Bu ve benzeri tüm sorularınızın ayrıntılı yanıtlarına içeriğimizin devamından erişebilirsiniz. Samsun sünnet doktorları arasında Ayşe Bahar Edirne, cerrahi operasyon ile tedavilerini uygulamaktadır. Sünnet yenidoğan ve çocukluk döneminde yapılan cerrahi işlemdir. Samsunda sünnet yapan doktorlar arıyorsanız Op. Dr. Ayşe Bahar Edirne ile görüşmeden karar vermeyin! 

Yenidoğan Sünneti

Samsun yenidoğan sünneti genellikle doğumdan sonra genellikle 10 gün içinde hastane kreşinde yapılır. Yenidoğan sünneti için erkek bebeğin kolları ve bacakları tutularak sırt üstü yatacaktır. Penis ve çevresi temizlendikten sonra penisin tabanına bir anestezik enjekte edilecek veya penise krem ​​olarak sürülecektir. Sonrasında bebeğin acı hissetmemesi sağlandığında penisin üzerindeki deri cerrahi yöntem ile alınmaktadır.

Daha sonra penis, topikal bir antibiyotik veya petrol jölesi gibi bir merhemle kaplanacak ve gazlı bezle gevşek bir şekilde sarılacaktır. İşlem genellikle yaklaşık 10 dakika sürer.

Samsun sünnet, daha büyük erkek çocuklar ve yetişkinler için benzerdir. Ancak işlemin genel anestezi altında yapılması gerekebilir, iyileşme daha uzun sürebilir ve yaşamın ilerleyen dönemlerinde yapıldığında komplikasyon riski daha fazla olabilir.

Sünnet nerede ve nasıl yapılır?

Samsun sünnet işlemi sanıldığı kadar hafife alınacak bir işlem değildir. Cerrahi operasyonlar steril ameliyathane ortamında yapılması gerekiyor. Penisin ucundaki derinin alınması olarak tanımlanan sünnet işleminde enfeksiyon ve ağrı riski oldukça fazladır. Bunun yanı sıra cerrah dışında herhangi bir sağlık çalışanı ve işi bilmeyen kişiler tarafından işlem yapılması halinde yasal süreç başlatılır. 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Bu nedenle sünnet yapan doktorlar arasından seçim yaparak uygun ortamda çocuklarınızı sünnet ettirmeniz gerekiyor. Samsun'da hastanede sünnet yapan doktor Op. Dr. AYşe Bahar Edirne sünneti cerrahi bir tedavi olarak görmektedir.

Sünnetten sonra dikkat edilmesi gerekenler

Samsun'da sünnet yapan doktorlar kadar sünnet işleminden sonra yapılması gerekenlerde araştırılmalıdır. Zaten uzman cerrah tarafından sünnet işlemi yapılırsa, ilgili hekim operasyon öncesi ve sonrasında yapmanız gerekenleri, dikkat etmeniz gerekenleri tarafınıza aktarıyor. Sünnet olacak kişinin yaş durumuna bağlı olarak lokal ya da genel anestezi uygulaması yapılıp işlem tamamlansa da işlem sonrasında ağrı-sızı olmasına karşın ilaç tedavisine ve bakıma devam edilebilir. Bu noktada merak ettiğiniz tüm detayları ilgili cerraha sorarak bilgi alabilirsiniz.

Samsun sünnet fiyatları konusuna da değinmek gerekirse her klinikte ve sünnet merkezinde fiyatların değişken olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca işlemin türüne bağlı olarak da fiyatlar farklılık gösterebilir. Samsun sünnet yapan hastaneler arıyorsanız Op. Dr. Ayşe bahar Edirne sünnet tedavilerini hastane ortamında yapmaktadır.

Sünnet fiyatları konusunda her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Bunun en temel nedeni ise sünnet işlemleri konusunda gelişen teknolojinin katkıları ve çıkan yeni yöntemlerdir. Sünnet pek çok ülkede olduğu gibi bizim ülkemizde de geleneksel ve dini bir öneme sahiptir. Bu nedenle de her erkek çocuğu anne ve baba rızası ile sünnet edilir. Sünnetin kaç yaşında ve nasıl yapılması gerektiğine dair araştırma yapan ebeveynler aynı zamanda sünnet fiyatları konusunda da sıklıkla araştırma yapıyor. Sünnet nasıl yapılır, sünnet nerede yapılmalıdır, en iyi sünnet doktorları ve fiyatları gibi merak ettiğiniz her sorunun ayrıntılı yanıtlarına içeriğimizin devamından ulaşabilirsiniz. Samsun sünnet yapan hastane ortamında cerrahi operasyon ile yapılmasını istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sünnet nedir?

Sünnet ülkemizde ve bazı Müslüman ülkelerde uyulması gereken önemli kurallar arasında yer alıyor. Her ülkede olmasa da ülkemizde özelikle buna çok önem veriliyor. Sağlık açısından önemi ise uzun süredir tartışılıyor. Bu konuda fikir ayrılığı olsa da sağlık alanında yapılan araştırmalar sonucunda sünnetin erkekler için faydalı olduğu daha çok düşünülüyor. Tam olarak sünnet nedir sorusunun yanıtını vermek gerekirse de; penisin üst kısmını kaplayan derinin cerrahi işlemle alınmasıdır demek yanlış olmayacaktır. Sünnet işlemi hala basit bir işlem gibi düşünülse de enfeksiyon kapma ve yanlış kesi atma risklerine karşı kesinlikle uzman hekimler tarafından yapılması tavsiye edilir. Her hastane ya da klinikte sünnet fiyatları farklılık gösteriyor. Samsunda en iyi sünnet yapan doktor arıyorsanız sünnet doktoru Op. Dr. Ayşe Bahar Edinr ile görüşmeden karar vermeyin!

Sünnet fiyatları genel itibariyle işlemin yöntemine göre değişiyor demek yerinde olacaktır.Samsun lazerle sünnet cerrahi işlem ve benzeri yöntemlere bağlı olarak fiyatlardaki farklılık hakkında ayrıntılı araştırma yapabilirsiniz. Samsunda sünnet yapan doktorlar arıyorsanız iletişim bilgilerimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sünnet, penisin aşını örten sünnet derisinin alınması işlemidir. Genellikle bebekler doğumdan kısa bir süre sonra sünnet olur. Günümüzde insanlar dini, tıbbi ve kültürel nedenlerle sünnet olmaktadırlar. Birçok erkek bebek, genellikle yaşamın ilk haftasında sünnet edilir. Daha az yaygın olmasına rağmen yetişkinler de sünnet olabilir.

Kim sünnet yapar?

Hastanede yenidoğanın sünnetini ürolog, kadın doğum uzmanı veya çocuk doktoru yapabilir. Bir sağlık hizmeti sağlayıcısı daha sonra ofiste de yapabilir.

Sünnet nasıl yapılır?

Sünnet fiyatları kadar merak edilen bir diğer konu ise sünnetin tam olarak nasıl yapıldığıdır. Buna göre sünnet nasıl yapılır; Samsun sünnet cerrahi işlemle yapılır. Bu nedenle kesinlikle streil ameliyathane ortamında uzman hekim tarafından yapılması gerekiyor. Eğer 30 günden küçük olan erkek bebekleri sünnet olacaksa bunun için lokal anestezi tercihe diliyor. Fakat 30 günden büyük olan tüm erkek çocukları için genel anestezi tercih ediliyor. Bu hem çocukların acı çekmemesi hem de sinnetin çocuklarda travma yaratmaması için uygulanıyor.

Sünnet sonrası aşağıdaki olumsuzlukların oluşması durumda doktora başvurmanız gereklidir.

  • Devamlı kanama
  • Sünnet bölgesinden akıntı
  • Aşırı ağrılı komplikasyonlar
  • Sünnet bölgesinde aşırı şişlik
  • İdrara uzun süre çıkamama